הטבות מיוחדות לחברי הבלוג

1. הרשמה בחינם לניוזלטר של משכנתאמן
2. קבל עד 2 הצעות לחסכון בביטוח המשכנתא
3. קבל עד 2 הצעות מיועץ משכנתא מוסמך
x הסר חלון

אודות משכנתאמן

מה זה הבלוג הזה?

לאורך השנים הרבות שעבדתי בתוך מערכת הבנקאות, ראיתי פעם אחר פעם איך זוגות צעירים (וגם מבוגרים) נחרדים מתהליך לקיחת המשכנתא.

הפחדים שראיתי פעמים כה רבות נבעו מכמה סיבות עיקריות: היעדר השכלה והכנה פיננסית בסיסית, חששות מ"חתונה קתולית" עם מוסד גדול ומלחיץ כמו בנק ובעיקר הדאגה שמדובר בתהליך ארוך, קשה ומסורבל.

לאור התקופה החברתית-כלכלית שאנחנו נמצאים בה, החלטתי לפתוח את "משכנתאמן – בלוג משכנתא" מתוך מס' מניעים:

 1. לעזור לקוראים להבין את תהליך המשכנתא, לפשט את המושגים והנושאים המלחיצים ובעיקר – לעזור לכם לעשות את זה בצורה קלה וברורה.
 2. להראות לכם איך הדברים עובדים מבפנים – בתור אחד שמגיע אחרי הרבה שנים מתוך המערכת, יש לי את הרצון הבסיסי להסביר איך הדברים עובדים מבפנים – איך זה נראה בעיני הפקידים והמנהלים שאתם יושבים מולם באחת ההחלטות החשובות של חייכם.
 3. להוכיח לכם שאין צורך לעבור את תהליך המשכנתא לבד.

 מה תוכלו להרוויח מקריאה בבלוג של משכנתאמן?

 1. כסף – עצות פשוטות שיעזרו לכם להבין טוב יותר את התהליך שאתם עוברים, יחסכו לכם כסף רב. כאשר מדובר בסכומים שנעים החל מכמה מאות אלפי שקלים (ולפעמים חוצים את המליון), צריך להבין שכל עשירית האחוז היא עניין של כסף רב.
 2. ידע – בבלוג הזה תוכלו למצוא את כל הידע שאתם רק יכולים לחשוב עליו בתחום המשכנתאות. וכפי שכבר למדתם – ידע הוא כוח.
 3. זמן – ברגע שיודעים את השלבים של התהליך, מבינים מה הצעדים הנחוצים ומה כדאי (או לא כדאי) לעשות, תוכלו לחסוך זמן יקר של תהיות וכאבי ראש.
 4. איש מקצוע – כפי שתוכלו לקרוא מיד בחלק שאני מספר על עצמי – עבדתי שנים רבות במערכת הבנקאית. את הבלוג הזה אני כותב כאשר אני כבר לא בתוכה ולכן כל העצות שלי נכתבות אך ורק מתוך עניין מקצועי נטו.

 מה תוכלו למצוא בבלוג של משכנתאמן?

 1. מדריך משכנתא – 7 פוסטים המכסים את הדברים הבסיסיים והחשובים בנוגע לתהליך לקיחת המשכנתא.
 2. שאלות ותשובות – תוכלו לשאול שאלות בצורה חופשית (אנא, השתדלו להימנע מדיון שנע רק סביב הריביות שקיבלתם) ולקבל תשובות ממני ומשאר חברי הקהילה הצומחת כאן.
 3. תכנים אקטואליים – פוסטים בנושאים רלוונטיים כמו בנק ישראל, שוק הנדל"ן וכמובן השינויים בריביות במשק וההשפעות שלהן על הכיס שלכם.
 4. השוואת ביטוח משכנתא – קבלו בחינם וללא התחייבות הצעות ממס' חברות ביטוח.
 5. השוואת יועצי משכנתאות – קבלו בחינם וללא התחייבות הצעות מעד 3 יועצי משכנתא שנבחרו על ידי בקפידה.

 מיהו משכנתאמן?

משכנתאמן הוא הכינוי שהחלטתי לעמוד מאחוריו בכתיבת הבלוג הזה. מכיוון שעבדתי שנים רבות בתוך המערכת הבנקאית (בתחום המשכנתאות כמובן) אני מעדיף שלא להיחשף בשמי האמיתי.

לאחר שירותי הצבאי, התחלתי בלימודי כלכלה שבמהלכם התקבלתי לעבודה באחד מבנקי המשכנתאות הגדולים בארץ. לאחר מס' לא מועט של שנים במערכת החלטתי לפרוש ולהתקדם לתחום הפיננסים הכללי.

למען הסר ספק, איני יועץ ואיני עובד עם לקוחות – לכן, אבקש להימנע משאלות ובקשות בנושאים שלא קשורים לבלוג.

 כיום, אני מתגורר במרכז, נשוי + 3 ונהנה בעיקר מרכיבה על אופניים, גלישה באינטרנט, פריטה על הגיטרה האקוסטית שלי וכמובן מצפייה בכדורגל.

ולסיום

אני מאוד ממליץ לכם לקרוא את הבלוג ולהישאר מעודכנים במסלולים, בריביות ובמבצעים החדשים שיש בשוק.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להירשם ולהצטרף לאנשים שמקבלים את המידע החשוב הזה קצת לפני כולם (כמובן שאני לא שולח דואר זבל וכבר הבנתם שזה גם בחינם), אתם יכולים להירשם כאן.